Koniecznie wyliczmy potrzebę eteru wszelakich maszyn, jakie będą włączone do
akcesorium. Sprawdzamy czy urządzenia pracują razem czy jedynie chwilowo. Bezwględnie musimy mieć na koncentracji, że kanister sprężarki nie opowiada nam o wydajności narzędzia. Rezerwuar to zaledwie punkt składowania powietrza. Naturalnie czym bardziej zwiększony tym bardziej bywa do spożytkowania. Znaczącą częścią jest okres pracy maszyny. Na początku sprężarka zwłaszcza tłokowa nie bywa zorganizowana do pracy nieprzerywanej.

Przy wyborze sprzętu sumujmy około paruset procent nadwyżki powietrza, żeby akcesorium realnie mogło się zastopować. Ciągła praca sprężarki czyni błyskawiczne zniweczenie, wygrzanie oraz uszkodzenie. Następnym ważkim ustępem bywa wymiana oleju w terminach odznaczonych w zestawieniu technologicznym. Dokument nie rozlicza tego podtypu niedbalstw. Nabywając sprężarkę miejmy na uwadze też czas przyszły.

Narzędzie bowiem ma nam dopisywać przez następne lata, w związku z tym zastanówmy się jakie akcesoria, urządzenia pozostaną wykupione jak również będą wymagały eteru do funkcji. Bezgranicznie zwracajmy uwagę czy czynnikiem mówiącym nam o mocy przerobowej sprężarki bywa wydajność podstawowa czy ergonomiczna.